platin
http://platin.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Demolarımız
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 

Ender Akyol (Ritm Guitar&Vokal)

26/07/1982 yılında Ankara'da doğdu.Çocukluk yıllarını Ankara'nın Keçiören semtinde geçirdi.Lise yıllarında muzik ile uğraşmaya, amatör olarak gitar çalmaya başladı.1998 yılında Uğur Dilsiz, Ceyhun Açıksöz ve Ali Ekinciel ile birlikte Grup Platin'i kurdu.2000 yılında başladığı üniversite hayatıyla birlikte muzik ile daha fazla ilgilenme şansı oldu.Üniversite yıllarını geçirdiği Eskişehir'de pek çok konser ve programda yeraldı. 2001 yılında Levent Kosman'dan Armoni Muzik bünyesinde klasik gitar ve flamenko dersleri aldı. 2003 yılında ise özgür Tokgöz'den ASS müzik bünyesinde elektro ve bas gitar dersleri aldı. 2002 yılında Grup Platin'e Kıvanç Özkan'ın katılmasıyla birlikte grup olarak çalışmalarına hız verdi. Kıvanç Özkan ile birlikte pek çok konser ve klasik gitar bienallerinde yeraldı. Şuan Grup Platin'in vokalisti,gitaristi ve söz yazarı olarak Ankara'da konserler vermektedir. Armoni Muzik bünyesinde Levent Kosman'dan devraldığı klasik gitar hocalığını devam ettirmektedir.Tuğrul Yavuz Aykent (Drums)

21.12 1979 Yılında Ankara'da doğdu. İlk öğretimini Çankaya ilköğretim okulunda, orta okul ve liseyi çankaya lisesinde tamamlamıştır. 10 yaşında müziğe klavye ile başlamış daha sonra en sevdiği entrüman olan davulu çalmayı öğrenmiştir.Özellikle Lise yıllarında pek çok grupla liselerarası müzik yarışmalarına katılmıştır.2005 Yılında Ardahan'da yaptığı askerlik görevi nedeniyle 1.5 sene müzikten uzak kalmıştır.Hasret kaldığı davulu çalmaya, askerlik sonrası geri dönmüştür. Türkiye'nin en iyi davul üstadlarından Grup Angora'nın davulcusu Cengiz Akıncı'nın öğrencisidir. 2006 Yılında Alper Tokdemir ile Memories Grubunu Kurdu.. Blues, latin, alternatif rock tarzlarında parçalar çalmaktadır.2007 yılı başında Memories grubun kayıt provaları sonrası tanıştığı Kıvanç Özkan ve Ender Akyol ile birlikte grup Platin'e katıldı.Şuan Grup Platin ile birlikte pek çok konser ve organizasyonlarda yeralmaktadır.Alper Tokdemir (Solo Guitar&Back Vokal)

16/10/1986 yılında Ankara'da doğdu.İlköğretimini Türkiş Blokları İlkokulunda tamamladı.Balgat Anadolu Teknik Lİsesinde öğrenimine devam ettiği yıllarda akustik gitar çalmaya başladı.Bu yıllarda vokalistliğini ve aynı zamanda gitaristliğini yaptığı "Şiddetsiz Eylem" grubuyla Ankara'da pekçok rock bar da sahne aldı.2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Makina Ressamlığı-Rekanstrüksüyon bölümünü kazandı.2004 ylında "Tepki" 2005 yılında ise "Midnight" gruplarında gitarist olarak yeraldı.Blues gamları ve pentatonik kalıplar üzerinde gitar çalışmaları yaptı.2006 yılının haziran ayında Grup Platin'e katıldı.Suan Grup Platin'in elektro solo gitaristi olarak pekçok konser ve programlarda yeralmaktadır.Bülent Örünç (Bass Guitar)

18/05/1980 Yılında Ankara'da doğdu.İlköğrenimini Fevzi Atlı İlkokulunda Lise Öğrenimini Keçiören Lisesinde tamamladı.2002 Yılında Van 100.Yıl Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü Kazandı.Üniversite Yıllarında gitar çalmaya başlayarak, Grup Artos ile Birlikte pekçok konser ve bar programlarında bas gitaristlik yaptı.2006 Yılında Üniversite Öğrenimini tamamlayarak Kronik ile birlikte Mersin,Antalya ve Muğla'da pekçok bar programları ve konser organizasyonlarında bulundu.2007 Yılında Haluk Levent ile birlikte Türkiye Turnesi Programlarında bas gitarist olarak yeraldı.2008 Yılında Ankara'da Aktif olarak faaliyet gösteren pekçok grup ile birlikte çalışmalara katıldı.2009 Yılının başında bir televizyon programı sırasında grup platin ile tanışarak bu grupta bas gitar çalmaya başladı.Şuan Grup Platin'in bas gitaristi olarak konser etkinlikleri,bar programları ve albüm kayıtlarında yeralmaktadır.